נעים להכיר

נעים מאוד,

שמי שירלי וסרמן-לנץ, ואני יועצת שינה מוסמכת בשיטת "לילה טוב", מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר ויועצת גמילה מחיתולים בשיטת ב.ע.צ.מ.י.
אני נשואה לטדי, ואמא לאיתן וליובל המתוקים.

כולנו רוצים להיות הורים סבלניים ומכילים ולישון טוב בלילה. אבל, שגרת החיים גורמת לנו להגיב לילדינו בצורה אוטומטית, בלי לחשוב יותר מדי. מתוך עייפות וקוצר זמן, אנו מבצעים טעויות קטנות, שהופכות להרגלים מוטעים.
אני כאן כדי לעזור לכם לדייק את החשיבה האוטומטית הזו: להעניק לכם כלים לחשיבה ארוכת טווח וליצור אווירה משפחתית נעימה עם הרגלים בריאים.

כיועצת שינה בשיטת 'לילה טוב' ואמא לשניים, אני יודעת כמה קשה לכם. אני עצמי הייתי במקום הזה.
כשבני הבכור איתן היה בן שנה וחצי, הוא נאלץ להתמודד עם כמה קשיים: אחות חדשה, בית חדש, גן חדש. כל הקושי, הבלבול והתסכול התבטאו ברגרסיה בשנת הלילה שלו: אחרי שכבר ישן במשך לילה שלם, הוא החל להתעורר חמש ואפילו שבע פעמים בלילה וסירב להירדם לבד- "רק עם אמא ואבא". אבל בתהליך מסודר, עקבי וסבלני של טיפול בשינה, צלחנו יחד את ארבעת שלבי שיטת "לילה טוב" בתוך שלושה שבועות.
כיום אנו עורכים טקס שינה קצר, שלאחריו איתן ויובל אומרים לנו "לילה טוב", ונפגשים למחרת בבוקר.

וזה עוד מקרה פשוט יחסית: טיפלתי בהצלחה גם בילדים שהתעוררו 15 פעמים בלילה, או בכאלה שהתקשו לצלוח את המעבר מחדר ההורים לחדר הילדים.
אתם מכירים היטב את המחיר שחוסר שינה גובה מהילד, מההורים ומכל המשפחה: הניקורים בעבודה, השעות הקשות אחרי הגן, המערכת הזוגית המתערערת וכו'.
אני יודעת שאתם מותשים ומתוסכלים, אבל אני מבטיחה לכם: אין ילד שאי אפשר ללמד לישון. אנו נעשה זאת יחד. נכון, זה לא יקרה בלילה אחד, אבל זה יכול לקרות מהר יותר מכפי שאתם חושבים.

כמדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר, אני מטפלת בשלל אתגרים משפחתיים מעבר לבעיות שינה. בקבוצות שלי ובאופן פרטני, אני עוזרת להורים למצוא את המצפן הפנימי שלהם ולהבין כיצד לגדל ילדים עצמאים, אחראים ומאושרים: אנו פותרים מאבקי כוח, בונים תקשורת מעודדת ושיתוף פעולה, מחזקים את האינטימיות המשפחתית לצד הסמכות ההורית, משפרים יחסי אחים. לומדים כיצד להגדיר ולאכוף חוקים וגבולות וכיצד מנהיגים את הילדים מבלי להזדקק לעונשים, לצעקות ול"כסאח".
באמצעות שינויים קטנים, אנו יכולים לחולל הבדל ענק במערכת היחסים ביניכם לבין הילדים.

את ההסמכה כיועצת גמילה מחיתולים בשיטת ב.ע.צ.מ.י עברתי מתוך צורך אישי.
תהליך הגמילה של ביתי הקטנה יובל, לא התנהל כפי שציפיתי והרגשתי ש"חסר לי חלק בפאזל".
בתהליך הגמילה אין פתרונות קסם (כמו בכל תהליך אחר) והוא בעיקר "נוגע" בתגובות שלנו, ההורים. אנו נבין ונכיר מקרוב את התגובות שלנו לתהליך ונראה כיצד המילים והמעשים הקטנים ביותר יעניקו את ההשפעה הגדולה ביותר.

אמנם נדמה כי קיימות כאן 3 שיטות ל 3 נושאים שונים, אך לא כך הדבר.
השיטות קשורות ומבוססות על אותם יסודות שאנו מקנים לילדינו במהלך חייהם- הענקת ביטחון, לקיחת אחריות (גם שלנו וגם של הילדים), הענקת ערך, משמעות ויכולת.
לא תמיד הבעיה לשמה ההורים פונים אלי היא הבעיה האמתית.
העובדה שאני עוסקת בשלושת התחומים הללו מעניקה לי את היכולת לבחון את הסיטואציה בכמה רבדים ומנקודת מבט שלמה יותר. 
אני אוהבת את מה שאני עושה וממוקדת בהורה ובילד. אני מתאימה את התהליך אליכם, במטרה שתרגישו הכי בנוח.
כמובן שאני זמינה לכם כל הזמן. אני רוצה שתדברו ותגידו לי כשקשה לכם. רק כך אוכל להעניק לכם את התהליך המתאים עבורכם.

ועוד דבר קטן, לפני שפניתי לעולמות הדרכת ההורים עסקתי 14 שנה במשאבי אנוש, כך שאני יודעת היטב כיצד נראים החיים שלכם (שלנו). חיים על הציר שבין העבודה לבית. עד כמה הזיגזוג ביניהם יכול להתיש. אני יודעת כמה חיוני לחזור הביתה אחרי יום עבודה מפרך ולחוץ, ולהרגיש שהבית הוא לא עבודה שניה, אלא המקום שבו אתם יכולים להיות עצמכם, עם המשפחה.
זה לא מאוד מסובך: צריך רק לפתוח את הראש, להבין כיצד עובדת הדינמיקה המשפחתית ולרכוש כמה כלים.

אתם מוזמנים לפנות אליי, ויחד נהפוך את האתגרים והחוויות ההוריות למהנות יותר.

שירלי וסרמן-לנץ | מדריכת הורים, יועצת שינה וגמילה מחיתולים